ZAWIERCIE

I Ogólnopolski Festiwal Minisiatkówki Dziewcząt w Lesznowoli.

Strona główna » Aktualności » I Ogólnopolski Festiwal Minisiatkówki Dziewcząt w Lesznowoli.

wielkość tekstu: A | A | A

Oto relacja z ostatnich weekendowych turniejów minisiatkówki..... Nasze zawodniczki grające w Dwójkach i Czwórkach wzięły udział w I Ogólnopolskim Festiwalu Minisiatkówki Dziewcząt w Lesznowoli (Mazowsze).
W sobotę swój Turniej miały Dwójki. Na 8 boiskach do sportowej walki stanęły 32 drużyny z całej Polski. Nasz Klub reprezentowały:
I: Martyna Miśta, Zuzanna Trepka
II: Lena Chudzicka (dla której był to pierwszy turniej w życiu), Julia Dziób i Liwia Szczepankiewicz
III: Maja Brewka, Zuzanna Tarczewska i Laura Volpicelli.
Dziewczyny pod wodzą Trenera Wacława Gębarskiego uplasowały się na następujących lokatach:
I drużyna, bez chorej Mai Rok (zdrówka!) zajęła wysokie 3 miejsce,
II ekipa została sklasyfikowana na 13 miejscu, a Dziewczyny z III drużyny zajęły 28 miejsce.
W niedzielę grały Dziewczyny w kat. Czwórek. MKS Dwójkę Zawiercie reprezentowała drużyna prowadzona przez trener Dominikę Pytlik, w składzie: Aleksandra Skutnik, Magdalena Cesarz, Zuzanna Ociepka, Zofia Haładyń i Zofia Waszkiewicz. W Turnieju udział wzięło 14 drużyn z całej Polski, a najlepsze okazały się... nasze Dziewczyny zdobywając złote medale i Puchar za I miejsce, wygrywając w finale z UKS Dębina Nieporęt ????
Tydzień później, 23 stycznia, Lesznowola zorganizowała turniej dla trzeciej kategorii minisiatkówki - "Trójek", gdzie również udział wzięły nasze 3 drużyny MKS Dwójka Zawiercie pod wodzą trenera Marka Dziechciarka. Można dobitnie stwierdzić, że opanowaliśmy klasyfikację końcową, gdyż zdobyliśmy Puchar za zwycięstwo w Turnieju a ponadto miejsca 4 i 12. Wielkie gratulacje dla drużyn Trójek.
Oto składy naszych drużyn:
I miejsce: Julia Galas, Lena Kaleta, Kamila Kleszcz, Amelia Czop.
IV miejsce: Amelia Kowalewska, Iga Mazur, Lena Podsiadło-Doktor.
XII miejsce: Klaudia Kostecka, Magdalena Gola, Lena Blachucka.
Ogromne gratulacje dla trenerów i dziewcząt z wszystkich kategorii za wielką ambicję i wolę walki oraz osiągnięte rezultaty końcowe. Pękamy z dumy. Brawo Dziewczyny!
Podsumowując, można szczerze przyznać, że MKS Dwójka Zawiercie zdobyła zwycięstwo drużynowe licząc wszystkie kategorie, w których odbyły się turnieje minisiatkówki w dalekiej Lesznowoli.
Życzymy powodzenia w nadchodzących rozgrywkach Kinder ????