10.000,00 zł. w ramach Rządowego Programu “KLUB”

Strona główna » Aktualności » 10.000,00 zł. w ramach Rządowego Programu “KLUB”

Jest Nam niezmiernie miło poinformować, iż nasz klub "MKS DWÓJKA ZAWIERCIE" otrzymał dofinansowanie w wysokości 10.000,00 zł w ramach Rządowego Programu „KLUB” edycja 2020.

Rządowy program “KLUB” adresowany jest do małych i średnich klubów sportowych. W 2020 roku ministerstwo sportu przeznaczyło na niego rekordową kwotę 55,5 mln złotych. Program “Klub” to dofinansowanie podstawowych elementów wpływających na efektywne funkcjonowanie klubu sportowego takich jak wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych czy też zakup sprzętu sportowego Jego celem jest wsparcie klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty.

- W tym roku na realizację Rządowego Programu "Klub" zaplanowaliśmy rekordowy budżet. Dzięki temu wsparcie trafi do wszystkich klubów, których wnioski spełniły wymogi formalne - to blisko 4 900 lokalnych środowisk sportowych w całej Polsce. Jednocześnie w ramach tegorocznej edycji istnieje możliwość wyboru nowego modelu finansowania, jakim jest przeznaczenie 100% dofinansowania na wsparcie pracy trenerów - powiedziała Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

DWÓJKA DWÓJKA HEJ

SIE