MKS Dwójka Zawiercie - siatkówka dziewcząt

MKS
DWÓJKA

ZAWIERCIE

Młodziczki Mistrzyniami Śląska

Strona główna » Aktualności » Młodziczki Mistrzyniami Śląska

wielkość tekstu: A | A | A

Nasze Młodziczki zostały Mistrzyniami Śląska!!!!!!!!!!. Turniej finałowy, który odbył się w dniach 7-8 III 2020r w Zawierciu na hali OSiR przy Moniuszki 10 został przeprowadzony przez organizatorów jak również wspierających ich rodziców (Michał Jaworski-Nowak - szacun) w opinii wielu obserwujących perfekcyjnie. Honorowy patronat nad zawodami przejął Prezydent Miasta Łukasz Konarski (Wielkie dzięki), a swoją obecnością uświetnili to wydarzenie Wicestarosta Zawierciański Paweł Sokół, Barbara Kozioł z Zarządu Powiatu Zawierciańskiego, Nieoceniony Prezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej Marcin Weiner, I trener kadry młodzieżowej Śląska Paweł Wrzeszcz. Jakby wszystkiego było mało nagrody indywidualne wręczli nasi wspaniali siatkarze Aluron Virtu Cmc Zawiercie, nad całością czuwał nasz nieoceniony Prezes Wacław Gębarski. Turniej wspaniale poprowadzony przez człowieka, który urodził się z mikrofonem Marcina Górskiego, pełne trybuny widzów na czele ze wspaniałymi kibicami Juraskiej Armii przeszedł wszystkich najśmielsze oczekiwania. Ale przejdzmy do samych zawodów. Nasze młode siatkarki rozpoczeły swoje zmagania meczem z zespołem POSiR Pszczyna. Początek spotkania pokazał jak wielkie zdenerwowanie towarzyszy naszym dziewczynom, duża ilość błędów własnych, zepsutych zagrywek spowodowało, że do połowy seta wynik oscylował koło remisu. Dziewczyny zapanowały jednak nad emocjami, uspokoiły grę odskakując w końcówce na kilka punktów wygrywając seta do 18. Drugi set to już calkowita dominacja naszego zespołu i pewne zwycięstwo 2:0 (18, 12). MVP meczu nasz kapitan Ola Walczak. Drugi nasz sobotni mecz z drużyną MUKS Pasek Będzin zapowiadał się niezwykle ciekawie, ponieważ zespół z Będzina po zwycięstwie 2:1 ze Stalowymi z Żywca miał dużą ochotę sprawić psikusa zawierciankom. Nic z tych rzeczy  drużyna Sebastiana Tchórza prowadzona przez Paulinę Jaworską-Nowak (MVP meczu) rozegrała wspaniałe zawody. Perfekcyjne przyjęcie, urozmaicona gra, bezbłędny atak i oczywiście minimalna ilość błędów własnych pokazały kto jest lepszy w tym spotkaniu, zresztą wynik na to wskazuje Zawiercie - Będzin 2:0 (12, 12). Niedziela to już prawdziwa wisienka na torcie czyli nasz mecz z siatkarkami z Żywca. Mecz stał na wysokim poziomie, długie wymiany, kontry, urozmaicona gra co rusz doprowadzały wspaniałych kibiców do euforii i zachęcały do jeszcze lepszego kibicowania. Pierwszy set cały czas na "styku", jednak w koncówce Stalowe wychodzą na kilka punktów prowadzenia aż do stanu 24:21. Czyżby pierwszy przegrany set w turnieju? Nic z tych rzeczy spokój na zagrywce naszej kapitan Oli, wspaniałe kontry Zosi i Asi, as serwisowy Sandry i wygrywamy 27:25. Drugi set również pada naszym łupem 25:21 i wygrywamy cały turniej bez straty seta. MVP meczu Zosia Brzoza.

Wielkie gratulacje dla całej drużyny na czele z trenerem Sebastianem Tchórzem, który wspaniale przygotowal dziewczyny do zawodów.

Drużyna z Zawiercia wystąpiła w składzie: Paulina Jaworska-Nowak, Zosia Brzoza, Otylia Pikuła, Aleksandra Walczak, Joanna Garncarz, Sandra Galas, Wiktoria Las, Nikola Czernik, Julia Gajek, Martyna Szczygieł, Nadia Siuda, Alicja Wodarska. Trener: Sebastian Tchórz.

Klasyfikacja końcowa:
1. MKS Dwójka Zawiercie
2. MUKS Pasek Będzin
3. SMS ŻAPN Żywiec
4. UKS Centrum

Nagrody indywidualne:
MVP: Aleksandra Walczak (Dwójka)
Atakująca: Zosia Brzoza (Dwójka)
Libero: Martyna Szczygieł (Dwójka
)
Rozgrywająca: Kornelia Bul (SMS ŻAPN)
Przyjmująca: Oliwia Caputa (SMS ŻAPN)
Najlepiej zagrywająca: Anna Sitek (Pasek)
Środkowa: Wiktoria Górecka (Pasek

DWÓJKA DWÓJKA HEJ

Zdjęcia: Tomasz Sobota

11

MAR

2020

2795

razy

czytano

mksdwojkazawiercie.pl

01

2 drużyny młodziczek

02

16 drużyn minisiatkówki

03

3 grupy początkujące

04

3 trenerów

05

06

0

drużyn siatkarskich

0

zawodniczek

Adres

MKS "Dwójka" Zawiercie


Siedziba Klubu:

ul. Wierzbowa 4

42-400 Zawiercie

(Szkoła Podstawowa nr 6
w Zawierciu)

KONTAKT

 

tel: +48 737 812 059

e-mail: 
        mks@mksdwojkazawiercie.pl

KONTAKT
SIATKÓWKA NASZĄ PASJĄ
AktualnościWspółpracaKlubRozgrywkiSukcesyDrużyny 2023/2024MediaZarząd
Zespoły siatkarskie w MKS Dwójka Zawiercie.

osób online: 1

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu

SYSTEM ALP VISUAL PLUS |

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy